Kostka granitowa i wyroby z granitu.

Kostka szara i szaroruda o wymiarach 4/6, 7/9, 9/10,
10x10x5, 17x15,17x15x12:

·    kostka 4/6 , wydajność ok. 8 m2 z tony (ten typ kostki stosowany jest przede wszystkim na chodniki popularnie nazywana mozaiką),

·    kostka 7/9 , wydajność ok. 6 m2 z tony (ta kostka jest kostką , którą głównie stosuje się na chodniki i podjazdy ale tylko pod samochody osobowe),

·    kostka 9/10 , wydajność ok. 5 m2 z tony (ten rozmiar kostki można stosować w miejscach gdzie będą jeździły samochody osobowe i ciężarowe , tylko pod te     drugie podsypka musi mieć odpowiednią grubość),

·    kostka 10x10x5 , wydajność 7,5 m2 z tony (ten typ kostki polecamy bo ma kilka zalet , po ułożeniu wyglądem i rozmiarem nieróżni się od kostki 9/10 a z tony układa się o 2,5 m2 więcej, możemy go stosować gdy mamy ograniczone możliwości zagłębienia się w grunt a chcemy uzyskać efekt dużej i masywnej kostki),

·    kostka 17x15 potocznie zwana brukiem , wydajność ok. 3 m2 z tony,

·    kostka 17x15x10 zwana półbrukiem  , stosujemy ten rozmiar kostki jako obrzeże , wydajność ok. 30 mb.

Kostka czarna i czerwona o wymiarach 4/6, 9/10

·    kostkę kolorową bardzo często stosuje się jako dodatki i elementy do układania mozaik i różnych ozdobnych wzorów.

Kostka cięta płomieniowa 10x10x6

·    kostkę ciętą stosuje się na schody , tarasy , podesty gdy chcemy uzyskać równą powierzchnie, która może pracować i jest antypoślizgowa.

Krawężnik surowo łupany

·    rozmiary 40 x 20 x12

Krawężnik cięty (wymiary pod zamówienie)

·    ten typ krawężników jest dostępny już od 6 cm grubości w wersji płomieniowanej ( powierzchnia antypoślizgowa ) , polerowanej i surowo ciętej .

Płyty granitowe cięte z jednej strony z drugiej łupane

·    tego typu płyty stosujemy na płyty do grili , schody ogrodowe , stoły , mury oporowe itp. Płyty są w rozmiarach 120 cm x 250 cm , grubość od ok. 6 cm do 20 cm.

Odpady połupiarkowe

·    odpady połupiarkowe stosowane są do koszy gabionowych a jak ktoś ma trochę więcej czasu i cierpliwości można ułożyć z tego kamienia chodniki , podjazdy ,murki bo bardzo dużą zaletą jest cena.

Piasek granitowy

·    piasek stosowany jest do zasypywania fug i jako dodatek do zaprawy fugowej , stosowany jest też przy kostce polbrukowej , wydajność ok. 1 tony na 200 m2.

Płyty granitowe polerowane (wymiary pod zamówienie)

Schody (na zamówienie).

Okładziny schodowe.

Oflisy granitowe.

Grysy granitowe:

  • grysy granitowe o różnych frakcjach, podstawową frakcją którą rozprowadzamy jest rozmiar 16-22 mm , pakowany w worki po 25 kg lub w worki BIG-BAG po 1 tonie , aby wysypać 1 m2 trzeba zużyć ok. 60-70 kg grysu.

 

  • like-box">
    facebook